Medical Park Bahçelievler Hastanesi - Onkoloji - Kanser Hastanesi - Medical Park

Medical Park Bahçelievler Hastanesi – Onkoloji

İstanbul Avrupa Yakası’nın en önemli hastanelerinden biri olan Medical Park Bahçelievler Hastanesi, kanser tedavisinde de Türkiye ve dünyada da önemli bir yere sahip. Multidisipliner tedavi anlayışı ile hizmet veren tüm bölümler kanser tanı, tedavisi ve koruyucu sağlık programları ile Medical Park Bahçelievler Hastanesi birçok ülkeden gelen hastalara sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medikal Onkoloji Bölümü
Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Medikal Onkoloji Bölümü deneyimli hekim ve uzman sağlık ekibi ile hastaların ihtiyaç duyduğu tedaviler uygulanmaktadır. Her hastaya dünyadaki son bilimsel uygulamalar çerçevesinde hedefe uygun tedavi planı oluşturulmaktadır. Kemoterapi odaları geniş, ferah ve modern yapısı ile hastaların rahatı ve konforu ön planda tutularak dizayn edilmiştir. Hastalar tedavilerini ihtiyaçları doğrultusunda kemoterapi koltuklarında veya özel odalarında alabilmektedirler.

Radyasyon Onkolojisi Bölümü

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Radyoterapi Ünitesi gelişmiş cihazları ve akademik hekim kadrosu ile hizmet vermektedir. Dünayada en çok kullanılan yöntem olan IMRT (Yoğunluk ayarlı Radyoterapi) lineer hızlandırıcı tedavi cihazı ve üç boyutlu doz dağılımını hesaplayan bilgisayarlı planlama sistemi kullanılmaktadır. Böylece hastalara özel tedavi planları oluşturulmaktadır.

Psikolojik Danışmanlık

Kanser tedavisi gören hastalar etkili psikolojik destek tedavisi ile hastalığa uyum sağlama ve tedavi süreçlerini olabildiğince rahat atlatırlar. Medikal Park Bahçelievler Hastanesi tedavi gören hastalar için hastalığa kısa sürede uyum sağlama ve depresif duygularla etkin bir şekilde başa çıkmaları için psikolog ve deneyimli ekip eşliğinde diğer bölümlerle koordineli çalışır.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Yetişkin Kemik İliği Nakli Merkezi

Türkiye’de kemik iliği naklinde bilgi birikimi ve deneyimi ile tanınan hekimler tarafından Avrupa Kan ve Kemik İliği Nakli Derneği’nin önerdiği koşullara uygun olarak kurulan ve Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Merkez’de ilk hasta kabulüne 17 Ağustos 2010 tarihinde hizmet vermeye başladı. Merkezde kemik iliği nakline ihtiyaç duyulan hastaların tedavisi deneyimli hekimler ve özel eğitim alan sağlık personeli tarafından gerçekleştirilmektedir.
Kemik iliği naklinde en önemli ayrıntılardan birinin enfeksiyondan korunmak olduğundan hasta odalarının ve koridorların havada bulunan partikülleri dolayısı ile mikroorganizmaları da ayıklayan “hepafiltre” olarak bilinen sistemle donatıldı. Dünya standartlarında hizmet veren merkeze yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından gelen hastaların tedavisi yapılmaktadır.

Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi

Medikal Park Bahçelievler Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi Türkiye’nin ilk ve tek özel pediatrik kemik iliği nakli ünitesi olarak hizmet veriyor. 4 Hekim ve 16 deneyimli sağlık çalışanı ile hizmet veren merkezde yüksek başarı oranı ile dünya standartlarında tedavi hizmeti veriliyor. Ünitede 0-18 yaş arası çocuklar ve anneleri birlikte kalıyor. Çocukların tedavileri ve konforu için tüm detaylar ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmıştır. Hepafiltre sistem ile tamamiyle steril ortam oluşturulmuştur.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Erken Teşhis ve Koruyucu Tedavi:

Kanser tedavilerinde önemli gelişmeler olsa da hala en hayat kurtarıcı hamle erken teşhis olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde artık ‘öldürücü kanser türü’ diye bir kavram kalmamıştır. Çünkü organ kanserlerinin en agresif olanı bile erken yakalanırsa tam şifa elde edilebilir. Bizim için kanserin hangi organda olduğundan çok yakalandığı evre önemlidir. Bu nedenle sağlık kontrolleri, taramalar ve check up asla ihmal edilmemelidir.

Hastanemizde kanser tanısında kullanılan PET-CT, bilgisayarlı ışın tedavisi planlamada modern tıp teknolojisinin son ürünü olan Lineer Akselatör cihazı gibi ileri tanı ve tedavi üniteleri bulunmaktadır.

Bu donanımların yanı sıra 64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi, Üst Düzey Manyetik Rezonans (MR), Tomografi, Digital Mamografi, Digital Rontgen, Ultrason ve Renkli Doppler, Dijital ve Periferik Anjiyo, 4 Boyutlu Ultrason, Bronkoskopi gibi tıp teknolojisinin ileri tanı cihazları hastaların hizmetine sunulmaktadır.

Multidisipliner Tedavi

Kanser tanı ve tedavisi birçok uzmanlık dalının işbirliğini gerektiren bir süreçtir. Medikal Park Bahçelievler Hastanesi’nde akciğer kanseri, meme kanseri ve kan kanserinin yanı sıra rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri, prostat kanseri, cilt kanseri, gırtlak kanseri, mide kanseri, kas ve yumuşak doku kanseri gibi, onkoloji biliminin her alanında multidisipliner tedavi anlayışı ile gerçekleştirilmektedir.

Onkoloji tıbbi ekip ; Uz. Dr. Teoman Yanmaz (Medikal Onkoloji)

Radyasyon onkolojisi ekibi ; Uz. Dr. Doğan Özcan

Jinekolojik onkoloji ekibi; Doç. Dr. Kadir Savan, Op. Dr. Latif Küpelioğlu, Op. Dr. Suat Süphan Erşahin, Op. Dr. Nadide Korkut, Op. Dr. Nadide Korkut, Op. Dr. Fazile Akyüz, Op. Dr. Hale Uzel

Ürolojik onkoloji ekibi; Prof. Dr. Talat Yurdakul, Op. Dr. Orkunt Ayaz, Op. Dr. Oğuzhan Parlakkılıç

Ortopedik onkoloji ekibi; Op. Dr. Ahmet Doğan, Op. Dr. Nikola Azar

Göğüs tümör onkolojisi onkoloji ekibi; Prof. Dr. Serhat Fındık, Prof. Dr. Gökhan Hacıibrahimoğlu

Beyin ve sinir onkolojisi onkoloji ekibi; Doç. Dr. Alper Kaya, Op. Dr. Kenan Kıbıcı

Meme ve sindirim sistemi onkolojisi ekibi; Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu, Prof. Dr. Turgut İpek, Op. Dr. Hüseyin Akyol, Op. Dr. Mehmet Akif Aydın, Op. Dr. Erkal Ziylan

Baş-Boyun onkolojisi ekibi; Prof. Dr. Yahya Güldiken, Op. Dr. Tahsin Özbek, Op. Dr. Muhammet Pamukçu

Cilt onkolojisi ekibi; Uz. Dr. Gökhan Okan, Uz. Dr. İlgen Nakipoğlu Şenlik

Yetişkin kemik iliği nakli ekibi; Prof. Dr. Sevgi Beşışık Kalayoğlu, Uz. Dr. Şebnem Güner İzmir

Pediatrik kemik iliği nakli ekibi; Prof. Dr. Gülyüz Öztürk, Prof. Dr. Hayri Bozkurt

Antalya Hastane Kompleksi

Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:7 Lara, Antalya
Telefon: 0 (242) 314 34 34
E-Mail: antalya@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/antalya

Adres: Kavak Cad. No: 5 Belediye Yanı Gebze, Kocaeli
Telefon: 0 (262) 675 75 75
E-Mail: gebze@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/gebze

Adres: Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü Bahçelievler, İstanbul
Telefon: 0 (212) 484 14 84
E-Mail: bahcelievler@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/bahcelievler

Medical Park Göztepe Hastanesi

Adres: E5 Üzeri 23 Nisan Sok.
No: 17 Merdivenköy
Kadıköy, İstanbul
Telefon: 0 (216) 468 44 44
E-Mail: goztepe@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/goztepe

Adres: Yeni Girne Bulvarı 1825 Sok. No:12 Karşıyaka, İzmir
Telefon: 0 (232) 399 50 50
E-Mail: izmir@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/izmir

Adres: Mimar Sinan Mah. Alparslan Bulvarı, No: 17 Atakum, Samsun
Telefon: 0 (362) 311 40 40
E-Mail: samsun@medicalpark.com.tr
Web: medicalpark.com.tr/samsun