Medical Park Ordu Hastanesi Tıbbi Onkoloji Ünitesi Hizmetinizde - Kanser Hastanesi - Medical Park

Medical Park Ordu Hastanesi Tıbbi Onkoloji Ünitesi Hizmetinizde

Medical Park Ordu Hastanesi içerisinde yer alan Tıbbi Onkoloji Ünitesi’ nin açılışına Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Garip Gümüş, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ayfer Buğur, İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı, İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Çetin Gündoğdu, Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Öztürk, Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Ordu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Özgür Eren, Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Murat Kalafat, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi, parti temsilcileri, çok sayıda davetli ve hastane personeli katıldı.

KALAFAT: “ARTIK ORDU’DAN ONKOLOJİ HASTALARI TEDAVİ İÇİN BAŞKA İLLERE GİTMEYECEK”

Programın açılış konuşmasını yapan Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Murat Kalafat, “Artık Ordu’dan onkoloji hastaları tedavi için başka illere gitmeyecek” dedi.

“Kanser dünyada ve ülkemizde önemi giderek artan bir halk sağlığı sorunudur” diyen Genel Müdür Murat Kalafat, “Bu açıdan bakıldığında kanserden korunma açısından bilinçli olmak büyük önem taşımaktadır. Hasta sayısının her geçen gün artması bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarına olan gereksinimi de arttırmaktadır. Bu anlamda Medical Park Ordu Hastanesi olarak Ordu’ nun ilk özel Tıbbi Onkoloji Ünitesi’ ni açmanın gururunu taşımaktayız. Tıbbi Onkoloji Ünitemiz ile kadromuzdaki uzman hekimlerimiz ve tıbbi onkoloji uzmanımız sayesinde kanser tanı teşhis ve tedavisinde Ordu ve bölge halkına kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Tıbbi Onkoloji Ünitemiz, hastalarına onkolojik birimlere destek veren Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Gastroenteroloji, Üroloji, Nöroloji gibi hastanemizin bünyesinde bulunan pek çok branşla birlikte multidisipliner bir yaklaşımla hizmet verecektir. Tıbbi Onkoloji Ünitemiz ile kanser hastalarının ve yakınlarının şifa bulmak için büyük şehirlere giderek, hem maddi hem de manevi kayıplara uğramalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bütün bunların yanında Medical Park Ordu Hastanesi olarak, sosyal sorumluluklarımızın da bilincindeyiz. Kanser hastalığında farkındalık projeleri ve gönüllülük esaslı çalışmalarla da kanserle olan mücadelemizi hem tıbbi hizmetlerimizle, hem de kurumsal sosyal faaliyetlerimizle sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

“ÜNİTEMİZ HASTALARIN İHTİYAÇLARI DÜŞÜNÜLEREK HAZIRLANMIŞTIR”

Medical Park Ordu Hastanesi Tıbbi Onkoloji Ünitesi’nde kemoterapi alanının, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda, onların rahat edebilecekleri şekilde hazırlandığının altını çizen Kalafat sözlerini şöyle sürdürdü: “Ünitemizde poliklinik hizmeti verilecektir. Ayaktan tedavi ünitesi ile kemoterapi alanında, yatan hasta servisi ile de onkolojik acil durumlarda tedavi hizmeti verilebilecektir”

AKOSMAN: “HASTALARIMIZ ARTIK YAŞADIKLARI YERDE TEDAVİ OLABİLECEKLERDİR”

Medical Park Ordu Hastanesi Tıbbi Onkoloij Uzmanı Dr. Cengiz Akosman ise, ” Ordu ve Giresun illerimizdeki hastalar son iki yıla kadar Tıbbi Onkoloji alanında Trabzon ve Samsun illerindeki merkezlerden destek almaktaydı. Bilindiği gibi kanser tanılı hastalar tanı ve tedavi süresince hem psikolojik hem de fiziksel olarak ciddi yıpranmalar içindedirler. Dolayısıyla mesafeler, beklemeler bu hastaları daha da yıpratmaktadır. Özellikle mesafeler söz konusu olduğunda onkolojik acil durumlarda da mağduriyetler oluşmaktadır. Bu nedenle Tıbbi Onkoloji Ünitemiz, ilimizin ve bölgemizdeki hastalarımızın ihtiyaç duydukları tedavi hizmetlerini, yaşadıkları yerde kaliteli bir şekilde almalarını sağlayacaktır. Hastanemiz kurulan bu ünite ile Tıbbi Onkoloji alanında hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumdadır” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI TORUN: “BUNU EN İYİ ANLAYACAK OLAN, HASTA YAKINLARIDIR”

Genel Müdür Kalafat ve Dr. Akosman’ın ardından söz alan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, onkoloji ünitesinin açılmasında emek veren herkese teşekkür ederken, ” Gerçekten şuanda mutluluğumu tarif edemem. Az önce arkadaşlarımızda şunu ifade ettim. Ordu’da kalp ünitesi kurulduğunda çok mutlu olmuştuk. Ordu’nun sokaklarında çünkü daha rahat yürüyecektik. Ordu’da özellikle kalp riski taşıyan bir çok arkadaşımız var. İlimizde böyle bir hizmeti yakından hemen kullanmak büyük bir mutluluktu. İlimiz de de hem kalp hem de kanser konusunda oldukça hasta sayısı yüksek. Kalbi çözmüştük, inşallah bugün kanseri de çözüyoruz. Medical Park Ordu Hastanemizde kurulan bu servis ile birlikte bir çok hastamız artık Ankara, İstanbul ve Samsun’da otel odalarında yada zor koşullarda değil hemen ayağının dibinde bu hizmeti almış olacak. Bunu en iyi anlayacak olan, hasta yakınlarıdır. Ben bunu yüreğimde hissediyorum. Geçmişe baktığımız da o zor koşullar aklıma geliyor ve bugün Ordu’muzda bunun olması mutluluk ve gurur verici bir olaydır. Ben emeği geçen katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. İşin başı sağlıktır. Sağlık olmadan hiçbir şey olmaz. Bu birimlerin kurulması çok önemlidir” şeklinde konuştu.

VALİ ÇİFTÇİ: “BEN BU DURUMDAN ANLARIM”

Son olarak söz alan Ordu Valisi Kenan Çiftçi’de “Böyle bir ünitenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen, doktorlarımıza, yönetimimize buraya katkı veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız dedi ki “Hastası olanlar bu işi iyi bilirler” dedi. Onlardan bir tanesi de benim. Hakikaten öncelikle babam rahatsızlandı ve bir rahatsızlığında dolayı Ankara’ya gittik. O gidiş gelişleri, yatışların o hastanın eziyetini vakit kaybetmesini, onun ne kadar ızdırap çektiğini ben gayet iyi biliyorum. Onu çeken daha da iyi bilir. Burası Ordu’daki hastalarımız adına çok keyif verici bir bölüm oldu. Bu tür tedavi merkezlerinin ayağımızın dibinde olmasını arzu ederim. Hem Onkoloji Uzmanını getirerek, hem de bu odaları burada tefriş ederek büyük bir hizmet yaptınız, büyük bir iş başardınız. Emek veren katkı sunanlara yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Tıbbi Onkoloji Ünitesinin açılış kurdelesi protokol mensupları tarafından kesildikten sonra ünite gezildi. Açılış programı kokteyl ile sona erdi.

Tıbbi Onkoloji